Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale

Statki Modelarstwo

Stanisław Iskra

Stanisław Iskra

Certyfikat

Certyfikat

Nie

Produkt ekologiczny

Produkt ekologiczny

Nie

Wysyłka

Wysyłka

Nie

Odbiór osobisty

Odbiór osobisty

Nie

Dowóz do klienta

Dowóz do klienta

Nie

Do uzgodnienia

Do uzgodnienia

Tak

0,00 zł/szt Cena do negocjacji

Nowosielec

Powiat Niżański / Gmina Nisko

Modelarstwem zajmuję się pół wieku. Pierwszym moim wykonanym modelem był polski samolot myśliwski P.11.C. ,na którym latał as myśliwski Stanisław Skalski.

Modelarstwo żaglowe przeznaczone jest dla modelarzy z kilkudziesięciotysięcznym zaawansowaniem, posiadających bogate doświadczenia modelarskie i podstawowe wiadomości z dziedziny żeglarstwa.

Na wykonanie modelu żaglowca trzeba poświęcić ponad 6.000rb godzin  tj. 2 lata średnio po 10 godzin dziennie. Jednym z najtrudniejszym i najważniejszym etapem pracy jest takielunek. Wymaga on wielkiej precyzji ,ponieważ grubość lin podawana jest w setnych milimetrach , na które trzeba dobrać odpowiednia ilość nici  począwszy od dwóch do ponad dwustu .

Bardzo ważnym elementem jest również wykonanie ornamentów oraz rzeżb ,którymi były bogato zdobione żaglowce wykonywane przez najlepszych artystów ówczesnych czasów .

Każdy detal jest wykonany ręcznie z zachowaniem dobranej skali.

Balzak kiedyś powiedział , że są trzy rzeczy najpiękniejsze na tym świecie to jest tańcząca dziewczyna , koń w galopie i żaglowiec pod pełnymi żaglami.

Kolekcji tej poświeciłem 20 lat pracy .

Pozdrawiam modelarzy i żeglarzy  Stanisław Iskra

Formularz kontaktowy

Artykuły

Panele dyskusyjne