690 119 848

infolinia: 730  - 2200
UWAGA! TELEFON DO WYSTAWCY ZNAJDUJE SIĘ NA POMARAŃCZOWYM TLE PRZY OGŁOSZENIU
e-mail: podkarpackiebazarek@podrb.pl
 FacebookPolski Ebazarek

DODAJ OGŁOSZENIE
Jak dodać ogłoszenie ?
Pomoc dla Ukrainy
POMOC DLA UKRAINY
Dam pracę / przyjmę do pracy

OLEJ RZEPAKOWY

Certyfikat

Certyfikat

Tak

Produkt ekologiczny

Produkt ekologiczny

Nie

Wysyłka

Wysyłka

Tak

Odbiór osobisty

Odbiór osobisty

Tak

Dowóz do klienta

Dowóz do klienta

Nie

Do uzgodnienia

Do uzgodnienia

Tak

Sanok

Powiat Sanocki / Gmina Sanok

Rzepak "oliwka północy"

Olej ten produkowany jest z uszlachetnionych odmian rzepaku. Stanowi skarbnicę witamin rozpuszczalnych w tłuszczach (witamina A,D3,E,K), zawiera ok. 29% wielonienasyconych kwasów tłuszczowych – kwasu linolowego (ok. 20%) oraz kwasy linolenowego (ok. 9%). Ponadto składa się w dużej mierze z jednonienasyconych kwasów tłuszczowych. Stosunki ilości poszczególnych kwasów w oleju rzepakowym ustalają się niemal identycznie z punktu widzenia dietetyki.

Olej z nasion podwójnie ulepszonych jest uznawany za zdrowy do stosowania w diecie człowieka, ze względu na wysoka zawartość NNKT (niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych) – linolowego i linolenowego oraz ich właściwy stosunek ilościowy 2:1.

Tłuszcze zawierające NNKT, mogą wspomagać przeciwdziałanie chorobom układu krążenia, utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi, cykl metaboliczny komórek, działanie przeciwzakrzepowe, zapewnienie optymalnego rozwoju mózgu.

Olej rzepakowy ma zastosowanie do smażenia ze względu na odporność utleniania, do duszenia i pieczenia, do wyrobu majonezu, do  przyrządzania sałatek. 

Dostępne pojemności:

250ml - 12 zł

500ml - 15 zł

750ml - 18 zł

1000ml - 18 zł

3000ml - 38 zł

Artykuły

Panele dyskusyjne