690 119 848

infolinia: 730  - 2100
UWAGA! TELEFON DO WYSTAWCY ZNAJDUJE SIĘ NA POMARAŃCZOWYM TLE PRZY OGŁOSZENIU
e-mail: podkarpackiebazarek@podrb.pl
 FacebookPolski Ebazarek

DODAJ OGŁOSZENIE
Jak dodać ogłoszenie ?
Pomoc dla Ukrainy
POMOC DLA UKRAINY
Dam pracę / przyjmę do pracy

OLEJ Z CZARNUSZKI

Certyfikat

Certyfikat

Nie

Produkt ekologiczny

Produkt ekologiczny

Nie

Wysyłka

Wysyłka

Tak

Odbiór osobisty

Odbiór osobisty

Tak

Dowóz do klienta

Dowóz do klienta

Nie

Do uzgodnienia

Do uzgodnienia

Tak

Sanok

Powiat Sanocki / Gmina Sanok

Złoto faraonów

Tłoczony na zimno z nasion czarnuszki siewnej (Nigella sativa), daje możliwość wykorzystania w pełni swoich cennych właściwości. Ma on dużą wartość odżywczą i leczniczą, jest bogaty w fitosterole, witaminy m.in.  A, E, F, olejek eteryczny oraz wiele innych składników i mikroelementów wpływających na nasz organizm.  Właściwości czarnuszki znane były już za czasów biblijnych. Do dziś można spotkać się ze stwierdzeniem, że „Czarnuszka leczy wszystko- oprócz śmierci”.  Olej w 85% składa się z kwasów tłuszczowych (m.in. linolowego, alfa-linolowego, palmitynowego). Jego barwa waha się od miodowej po ciemnobrązową, smak- lekko gorzki, zapach intensywny korzenny.

Dobroczynne właściwości: Spożywanie oleju z czarnuszki wspomaga odporność organizmu, działa przeciwalergicznie (dzięki zawartości tymochinonu blokującego wytwarzanie białka odpowiedzialnego za reakcje alergiczne), może przyczynić się do spowolnienia rozwoju nowotworów, wspomaga wydajność płuc (polecane dla osób chorych na astmę). Szczególnie polecany jest dla dzieci: z różnego rodzaju alergiami, AZS, tasiemczycą.

Zaleca się spożywanie 1 łyżeczki oleju dziennie. Najlepszym sposobem na zneutralizowanie intensywnego smaku jest wymieszanie go z miodem lub sokiem owocowym.

Dostępne pojemności:

250ml - 45 zł

Artykuły

Panele dyskusyjne