690 119 848

infolinia: 730  - 2200
UWAGA! TELEFON DO WYSTAWCY ZNAJDUJE SIĘ NA POMARAŃCZOWYM TLE PRZY OGŁOSZENIU
e-mail: podkarpackiebazarek@podrb.pl
 FacebookPolski Ebazarek

DODAJ OGŁOSZENIE
Jak dodać ogłoszenie ?
Pomoc dla Ukrainy
POMOC DLA UKRAINY
Dam pracę / przyjmę do pracy

Ocet Jabłkowy, beczkowany 250 ml

Certyfikat

Certyfikat

Nie

Produkt ekologiczny

Produkt ekologiczny

Nie

Wysyłka

Wysyłka

Tak

Odbiór osobisty

Odbiór osobisty

Tak

Dowóz do klienta

Dowóz do klienta

Nie

Do uzgodnienia

Do uzgodnienia

Tak

Długie

Powiat Sanocki / Gmina Zarszyn

Ocet jabłkowy z rocznika 2020 już podczas trwania fermentacji octowej zapowiadał się bardzo dobrze. Byliśmy przekonani, że będzie to udana partia. Jeszcze wtedy jako surowy ocet wyróżniał się bogatym bukietem smakowym i dosyć sprawnie przechodził fermentację alkoholową i octową. Po 8 miesiącach uznaliśmy że jest gotowy do dojrzewania. Część partii została zabutelkowana i odstawiona do dojrzewania, a reszta została zachowana do zestawiania z octem malinowym. Wraz z upływem czasu ocet nabierał głębi smaku, co wskazywało, że dojrzewanie bardzo mu służy. Z tego względu, wiosną 2022 r. postanowiliśmy pójść krok dalej i dopełnić dojrzewania w beczce dębowej.

Zależało nam gównie na tym, aby nadać mu większej głębi smaku i słodyczy, dlatego wybór padł jednak na beczkę z drzewa morwowego z wypaleniem średnim. Drzewo morwowe charakteryzuje się większą porowatością (mniejszą gęstością) od dębu, przez co ocet szybciej wnika w strukturę drewna wyciągając intensywniej aromaty.

Dzisiaj z satysfakcją możemy stwierdzić, że 12 miesięcy spędzone w beczce z drzewa morwowego bardzo mu posłużyło. Tak jak zakładaliśmy ocet nabrał wytrawnej słodyczy co nas bardzo cieszy. Przez 12 miesięcy leżakowania stracił około 7- 8 % swojej objętości (to dość dużo) poprzez parowanie - dzięki czemu smak stal się o wiele bardziej wyraźny i pełny. Zdaje się być delikatniejszy, chociaż jego octowość wzrosła z 4,3% do 4,8% co nas mile zaskoczyło. Jednak największym pozytywnym zaskoczeniem jest dla nas niesamowita nuta cytrynowa, której nabrał w czasie leżakownia.

Inne produkty sprzedającego

Artykuły

Panele dyskusyjne