Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale
690 119 848

infolinia: 730  - 2200

UWAGA ! 

TELEFON DO WYSTAWCY ZNAJDUJE SIĘ NA POMARAŃCZOWYM TLE PRZY OGŁOSZENIU 

DODAJ OGŁOSZENIE
Jak dodać ogłoszenie ?

LEDA-SER Leszek Jakimowicz / Leszek Jakimowicz

LEDA-SER Leszek Jakimowicz

LEDA-SER Leszek Jakimowicz

Tradycyjnie, zdrowo i smacznie.

Rodzaj innowacji

środki własne

Kwota inwestycji

0,00 ZŁ

Data

1 grudnia 2020 - 31 stycznia 2021
Innowacja w sprzedaży

Tradycyjnie, zdrowo i smacznie – to dewiza firmy rodzinnej Leda-Ser z Wólki Krowickiej, produkującej najwyższej klasy sery. Potwierdzają to są liczne nagrody i dyplomy w wielu konkursach i targach.

Firma powstała w styczniu 2013 r. O jej powstaniu zadecydowała cen mleka oddawanego do mleczarni. Podczas rodzinnego spotkania własiciele stwierdzili, ze nie będą oddawać mleka „za grosze”. Po licznych szkoleniach, kursach odbywających się w kraju ( Kaszuby, Zakopane), jak również poza jego granicami (Szwajcaria, Włochy) rozpoczęli swoją przygodę z serowarstwem.
Oferta firmy obejmuje sery wędzone, białe z czarnuszką, czosnkiem i papryką oraz ziołowe, makaron serowy, masło domowe, a także sery ziołowe panierowane w papryce, czosnku niedźwiedzim oraz pieprzu cytrynowym. Leda-Ser produkuje sery z mleka od krów z własnego gospodarstwa rolnego oraz od sprawdzonego dostawcy. Produkcja odbywa się pod nadzorem weterynaryjnym i spełnia normy unijne. Wyroby firmy cieszą się popularnością wśród klientów a także są nagradzane w licznych konkursach i na targach. Ich produkt „SER WÓLCZAN” został wpisany na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa.

Mając na uwadze rozwój firmy oraz zwiększenie konkurencyjności firmy LEDA-SER na rynku regionalnym, Leszek Jakimowicz zdecydował się skorzystać ze środków pomocowych i skutecznie je wykorzystuje. Lokalna Grupa Działania Rozwój Ziemi Lubaczowskiej, funkcjonująca w ramach podejścia „LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, wspieranego ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich ogłosiła nabór wniosków na rozwój przedsiębiorstw. Wniosek o dofinansowanie złożony w ubiegłym roku został pozytywnie oceniony i obecnie jest już w końcowej fazie realizacji. Wartość otrzymanego dofinansowania wynosi 161 502,87 zł, a koszty całej operacji wynoszą 230 718,39 zł. W ramach przedsięwzięcia wykonano prace związanych z modernizacją budynku, w tym wykonanie docieplenia, zmiana pokrycia dachowego, wykonanie robót wewnętrznych. Ponadto zakupione zostały środki trwałe w postaci maszyn, tj kocioł serowarski oraz wirówka do mleka - niezbędnych do prowadzenia i rozwijania bieżącej działalności. Planowany termin zakończenia realizacji operacji to czerwiec 2018r. Dodatkowo, w ramach biznesplanu projektu firma zatrudniła dodatkowo jednego pracownika w pełnym wymiarze czasu pracy.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja pn. „Wzrost konkurencyjności firmy Leszek Jakimowicz LEDA-SER poprzez modernizację budynku oraz zakup maszyn” mająca na celu zwiększenie konkurencyjności firmy Leszek Jakimowicz LEDA-SER współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Artykuły

Panele dyskusyjne