690 119 848

infolinia: 730  - 2100
UWAGA! TELEFON DO WYSTAWCY ZNAJDUJE SIĘ NA POMARAŃCZOWYM TLE PRZY OGŁOSZENIU
e-mail: podkarpackiebazarek@podrb.pl
 FacebookPolski Ebazarek

DODAJ OGŁOSZENIE
Jak dodać ogłoszenie ?
Pomoc dla Ukrainy
POMOC DLA UKRAINY
Dam pracę / przyjmę do pracy
PODKARPACKI OŚRODEK DORADZTWA ROLNICZEGO W BOGUCHWALE

PODKARPACKI OŚRODEK DORADZTWA ROLNICZEGO W BOGUCHWALE

PODKARPACKI OŚRODEK DORADZTWA ROLNICZEGO W BOGUCHWALE

Autor postu PODKARPACKI OŚRODEK DORADZTWA ROLNICZEGO W BOGUCHWALE

17 lutego 2021 10:08

„Innowacyjny przedsiębiorca” dzieli się wiedzą i doświadczeniami.

Nabór do programu „Innowacyjny przedsiębiorca” spotkał się z ogromnym zainteresowaniem odbiorców. Jest nam bardzo miło, że, aż tylu podkarpackich rolników, przedsiębiorców, lokalnych producentów, rękodzielników, gospodarstw czy firm, zgłosiło się, aby opowiedzieć o swojej pracy oraz o „innowacyjności”, którą udało im się wdrożyć.

Na ten moment, do projektu dołączyło 149 innowacyjnych przedsiębiorców. To rewelacyjny wynik, pokazujący że województwo podkarpackie szczyci się szerokim wachlarzem innowacyjnych propozycji. Tematyka jest zróżnicowana, a niektóre zgłoszenia, stawiają poprzeczkę na bardzo wysokim poziomie. Cieszymy się, że tak dobrze przyjęto nowe funkcjonalności i chcecie Państwo z nich korzystać. Pragniemy zaznaczyć, że na innowacyjność polskiej gospodarki, znaczący wpływ miały również dofinansowania PROW, które obejmują „Premię na rozpoczęcie działalności pozarolniczej”, „Restrukturyzację małych gospodarstw rolnych” „Lokalne grupy działania” z których skorzystali podkarpaccy przedsiębiorcy. Każda dodana „innowacja” wyróżnia się wśród innych użytkowników platformy podkarpackiego e-bazarku.

W panelu „Innowacyjny przedsiębiorca” możemy wyróżnić propozycje typu: rozwinięte pod względem  technologicznym inkubatory przetwórstwa lokalnego, automaty do pasteryzacji, czy projekty nowoczesnych mebli wykonywanych z drewna np. schody, umywalki, stoły. Przechodząc do branży pszczelarskiej, uwagę przykuwają  między innymi urządzenia do kremowania miodu, miodarka radialna czy zaliczana do medycyny niekonwencjonalnej metoda lecznicza  - Apiterapia/Uloterapia.

Na podkarpackim e-bazarku pojawiły się również zgłoszenia, w których przedsiębiorcy opisują własne gospodarstwa oraz ich koncepcje. Są to między innymi nowoczesne gospodarstwo posiadające innowacyjne  maszyny wraz z  technologią odnawialnych źródeł energii, ale także  gospodarstwo specjalizujące się w innowacyjnej metodzie kiszenia ziaren. Zupełnie odmienną kategorią są naturalnie wytwarzane produkty np. kosmetyki, mydełka na bazie koziego mleka i lawendy, o różnych właściwościach leczniczych i odżywczych.   

Wprowadzenie nowej funkcjonalności daje możliwość tworzenia bezpośredniej sieci kontaktów pomiędzy podkarpackimi rolnikami, przedsiębiorcami itd. Wszyscy zgłoszeni użytkownicy, mają okazję na bieżąco wymienić się posiadaną wiedzą i doświadczeniami z innymi „Innowacyjnymi przedsiębiorcami” To doskonała możliwość nawiązania współpracy, promocja własnego przedsiębiorstwa a także szybkość w zyskaniu szerszego grona odbiorców/klientów.

Zespół podkarpackiego e-bazarku

Artykuły

Panele dyskusyjne