690 119 848

infolinia: 730  - 2100
UWAGA! TELEFON DO WYSTAWCY ZNAJDUJE SIĘ NA POMARAŃCZOWYM TLE PRZY OGŁOSZENIU
e-mail: podkarpackiebazarek@podrb.pl
 FacebookPolski Ebazarek

DODAJ OGŁOSZENIE
Jak dodać ogłoszenie ?
Pomoc dla Ukrainy
POMOC DLA UKRAINY
Dam pracę / przyjmę do pracy

OLEJ Z CZARNUSZKI 250 ml

Certyfikat

Certyfikat

Nie

Produkt ekologiczny

Produkt ekologiczny

Nie

Wysyłka

Wysyłka

Tak

Odbiór osobisty

Odbiór osobisty

Tak

Dowóz do klienta

Dowóz do klienta

Nie

Do uzgodnienia

Do uzgodnienia

Tak

Długie

Powiat Sanocki / Gmina Zarszyn

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego https://bieszczadzkaspizarnia.com.pl , gdzie znajdziecie Państwo wszystkie nasze produkty. Zakładając konto czeka na Was wiele promocji i rabatów.

Olej z czarnuszki - Właściwości

Olej z czarnuszki tłoczony na zimno jest bogatym źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT), w 85 proc. składa się z nienasyconych kwasów tłuszczowych (kwasu linolowego, kwasu oleinowego i kwasu alfa-linolenowego). Zawiera też witaminę E, A i K oraz D, rozpuszczalnych w tłuszczach, beta-karoten, biotynę, fitosterole oraz minerały takie jak: wapń, magnez, żelazo, sód, potas, selen i cynk, a także aminokwasy i saponiny. W licznych pracach badawczych zostało wyizolowanych i zidentyfikowanych wiele związków aktywnych obecnych w nasionach czarnuszki siewnej. Większość udowodnionych efektów farmakologicznych przypisuje się chinonowym składnikom nasion czarnuszki, z czego największą część stanowi tymochinon. Wykazuje on działanie przeciwdrgawkowe , przeciwutleniające , przeciwzapalne , przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze.

Olej z czarnuszki - Zastosowanie

W potrawach olej z czarnuszki  możemy z powodzeniem wykorzystywać do sałatek lub zimnych potraw, aby nadać im charakterystycznego korzennego smaku.  Oprócz zastosowania w kuchni, olej z czarnuszki doskonale nadaje się do terapii aromatycznych oraz do stosowania na skórę i włosy.

Tłoczenie oleju z czarnuszki

Olej z czarnuszki w Bieszczadzkiej Spiżarni tłoczony jest z nasion czarnuszki siewnej. Proces tłoczenia odbywa się w niskiej temperaturze, aby olej nie utracił swoich cennych właściwości.

Inne produkty sprzedającego

Artykuły

Panele dyskusyjne