690 119 848

infolinia: 730  - 2100
UWAGA! TELEFON DO WYSTAWCY ZNAJDUJE SIĘ NA POMARAŃCZOWYM TLE PRZY OGŁOSZENIU
e-mail: podkarpackiebazarek@podrb.pl
 FacebookPolski Ebazarek

DODAJ OGŁOSZENIE
Jak dodać ogłoszenie ?
Pomoc dla Ukrainy
POMOC DLA UKRAINY
Dam pracę / przyjmę do pracy

OLEJ Z PESTEK DYNI 250 ml

Certyfikat

Certyfikat

Nie

Produkt ekologiczny

Produkt ekologiczny

Nie

Wysyłka

Wysyłka

Tak

Odbiór osobisty

Odbiór osobisty

Tak

Dowóz do klienta

Dowóz do klienta

Nie

Do uzgodnienia

Do uzgodnienia

Tak

Długie

Powiat Sanocki / Gmina Zarszyn

 Zapraszamy do naszego sklepu internetowego https://bieszczadzkaspizarnia.com.pl , gdzie znajdziecie Państwo wszystkie nasze produkty. Zakładając konto czeka na Was wiele promocji i rabatów.

Olej z pestek dyni - Właściwości

Lista korzyści płynących z spożywania oleju z pestek dyni jest dość spora. A to wszystko za sprawą posiadania w swoim składzie nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin A i E oraz pierwiastków takich jak żelazo, magnez, potas, selen, cynk. Jego najbardziej cenioną właściwością jest hamowanie wzrostu komórek prostaty oraz przeciwdziałanie łysieniu androgenowemu. To wszystko zawdzięcza występującej kukurbitacyjnie, która jest sprzymierzeńcem mężczyzn. Zastosowanie również znalazł jako środek przeciw pasożytom w układzie pokarmowym, zawarte w nim alkaloidy, zwane kukurbitacynami, uszkadzają układ nerwowy pasożytów przewodu pokarmowego (tasiemca, glisty lub owsika).

Olej z pestek dyni - Zastosowanie

Olej z pestek tłoczony na zimno dyni świetnie sprawdza się w kuchni jako dodatek do wielu potraw. Możemy dodawać go do zup, sałatek, twarogu, pieczywa. Na oleju z nasion dyni nie można smażyć! Może być stosowany wyłącznie do przyprawiania posiłków na zimno, gdyż pod wpływem temperatury traci wartościowe składniki.

Tłoczenie oleju z pestek dyni

Olej z pestek dyni z Bieszczadzkiej Spiżarni jest tłoczony na zimno,  jest nierafinowany, nieoczyszczony ani niefiltrowany.

Sposób przechowywania oleju z pestek dyni

Olej z pestek dyni nie lubi ciepła, dlatego powinien być przechowywany w lodówce.

Inne produkty sprzedającego

Artykuły

Panele dyskusyjne